Jösseorienteringen , Startlista

2009-08-22


H80    1600 meter    4 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  417681   Roland Lundqvist Kils OK 11:24
  46880   Nils-Erik Östlund Älvdalens IF OK 11:27
  262530   Sven-Erik Gustafsson Säffle OK 11:30
  262297   Berner Ivarsson Filipstadsbygdens OK 11:33


H75    1600 meter    6 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  44426   Mellvin Nilsson Lustens OK 11:01
  41850   Arne Spets IFK Brattfors 11:04
  36178   Nils Jansson Skattkärrs IF 11:07
  408192   Lars Magnusson Kristinehamns OK 11:10
  999977   John Larsson Västvärmlands OK 11:13
  36651   Bertil Lundberg Lustens OK 11:16


H70    1900 meter    8 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  408917   Rolf Larsson Degerfors OK 10:57
  46915   Bo Gunnarsson OK Fryksdalen 11:00
  407222   Villy Magnusson Kils OK 11:03
  262632   Nils Grann Kristinehamns OK 11:06
  30690   Ingemar Holmberg IF Hagen 11:09
  438360   Rune Gårdh OK Älgen 11:12
  407219   Kjell Green Kils OK 11:15
  302234   Rune Olsson Åmotfors OK 11:18


H65    2200 meter    15 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  205053   Kurt Nilsson Nyköpings OK 10:58
  243579   Harald Brekke Hamar OK, NOR 11:00
  25686   Gustaf Wennberg Åmåls OK 11:02
  25232   Christer Holt Västvärmlands OK 11:04
  26403   Mårten Svensson Stångenäs AIS 11:06
  540323   Hans Persson OK Älgen 11:08
  28945   Yngve Johansson Kristinehamns OK 11:10
  260756   Bertil Eriksson OK Tyr 11:12
  42388   Mats Ingemar Jonsson OK Grane 11:14
  15015   Lennart Höije OK Ravinen 11:16
  429874   Reidar Björnstad Grue IL, NOR 11:18
  531020   Ulf Waldenfjord Linköpings OK 11:20
  44031   Rolf Andersson Västvärmlands OK 11:22
  28944   Roland Öman Kristinehamns OK 11:24
  714643   Lennart Mattsson Lustens OK 11:26


H60    2400 meter    13 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  16875   Rudi Olvenmyr OK Tyr 10:55
  42766   Kjell-åke Ryen Filipstadsbygdens OK 10:58
  42371   Jan Hylland OK Grane 11:01
  43996   Jan Fogelberg Västvärmlands OK 11:04
  36163   Rune Klockare OK Tyr 11:07
  16659   Tommy Olsson OK Dacke 11:10
  260768   Erik Lidberg OK Tyr 11:13
  36445   Per Ivermark Säffle OK 11:16
  28936   Christer Gillenäs Kristinehamns OK 11:19
  207569   Åke Dahl Västvärmlands OK 11:22
  229436   Åke Gustavsson OK Älgen 11:25
  727266   Roger Danielsson Linköpings OK 11:28
  36026   Lars Granefelt OK Tyr 11:31


H55    2800 meter    5 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  344003   Bent Galborgen Skaukameratene O-, NOR 10:56
  429875   Roar Lövtjernet Brandval/Kongsvin, NOR 10:59
  340286   Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 11:17
  46901   Paavo Ylikiiskilä OK Fryksdalen 11:20
  44034   Lars Olsson Västvärmlands OK 11:23


H50    2900 meter    12 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  330600   Kjell Magne Nordvi Grue IL, NOR 10:52
  25229   Kurt Nilsson Västvärmlands OK 10:55
  580628   Jan Gustafsson OK Tyr 10:58
  560312   Sixten Westlund OK Tyr 11:01
  511800   Lars P. Nordström Kils OK 11:04
  42790   Anders Alamaa IK Vikings OK 11:07
  260777   Lennart Moberg OK Tyr 11:10
  408985   Björn Bergslökken Grue IL, NOR 11:13
  226431   Rolf Wikström OK Tyr 11:16
  25690   Christer Ericson Åmåls OK 11:19
  260685   Per Nyström OK Tyr 11:22
  216439   Lars-Olov Ericson OK Djerf 11:25


H45    3200 meter    15 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  12193   Leif Skymberg IK Vikings OK 10:59
  640124   Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 11:02
  244387   Jörgen Sköld Linköpings OK 11:05
  207513   Mikael Kullin OK Tyr 11:08
  438161   Stein Arne Negård Vang OL, NOR 11:11
  227154   Jan Brander Västvärmlands OK 11:14
  260645   Mats Kensby OK Tyr 11:17
  353556   Torbjörn Magnusson Lustens OK 11:20
  641224   Conny Gunnarsson OK Älgen 11:23
  353553   Mikael Boman Lustens OK 11:26
  260628   Lars Andersson OK Tyr 11:29
  262841   Kjell Johansson Skattkärrs IF 11:32
  402647   Bertil Johansson Kristinehamns OK 11:35
  205093   Thomas Östlund IFK Moras OK 11:38
  260632   Per Högkvist OK Tyr 11:41


H40    3400 meter    7 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  970088   Stefan Eriksson Skattkärrs IF 10:57
  429876   Niklas Engwall Västvärmlands OK 10:59
  36997   Mikael Eriksson OK Tyr 11:01
  345227   Pelle Landfors Lustens OK 11:03
  231356   Lars Jacobsson Degerfors OK 11:05
  431009   Anders Camitz Lustens OK 11:07
  213739   Per A Bengtsson OK Tyr 11:09


H35    3700 meter    10 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  720106   Matias Jonsson Skattkärrs IF 10:51
  262844   Mats Westerberg OK Tyr 10:54
  418040   Ulf Mellerdahl Kils OK 10:57
  36363   Henrik Lindblad OK Djerf 11:00
  343872   Magnus Källming OK Tyr 11:03
  47280   Mikael Tallberg OK Älgen 11:06
  405457   Peter Risberg Skattkärrs IF 11:09
  226795   Mattias Modin SK Örnen 11:12
  30208   Tommy Johansson Västvärmlands OK 11:15
  362582   Håkan Ahlqvist OK Tyr 11:18


H21    4300 meter    18 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  850809   Johan Levin Sävedalens AIK 10:39
  890124   Patrik Norlin OK Tyr 10:42
  790314   Erik Råberg OK Tyr 10:45
  910328   Alexander Moberg OK Tyr 10:48
  881110   Rickard Ericsson OK Tyr 10:51
  870620   Karl Levin OK Tyr 10:54
  610407   Björn Engström Lustens OK 10:57
  227122   Tobias Beckius OK Tyr 11:00
  242536   Per Jansson OK Djerf 11:03
  920327   Jesper Öström OK Tyr 11:06
  681019   Jan Olm Kils OK 11:09
  830817   Anders Lindberg OK Tyr 11:12
  46703   Martin Fogelberg Västvärmlands OK 11:15
  880917   Johan Wikström OK Tyr 11:18
  263949   Johannes Norqvist Västvärmlands OK 11:21
  302241   Björn Beckius OK Tyr 11:24
  741204   Daniel Brohede OK Älgen 11:27
  29184   Oskar Sibeck OK Tyr 11:30


H16    2800 meter    5 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
40 434004   Arvid Johnson Degerfors OK 10:59
41 930530   Thomas Björkroth OK Djerf 11:05
42 227813   Tobias Katvala OK Älgen 11:08
43 930904   Erik Sköld Linköpings OK 11:11
44 931101   Pontus Öström OK Tyr 11:14


H14    2300 meter    9 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
29 429871   Ådne Isaksätre Grue IL, NOR 10:56
30 302770   Markus Edgren Lustens OK 10:58
31 836678   Emil Wikström OK Tyr 11:00
32 950129   Fredrik Tegström Linköpings OK 11:02
33 216435   Martin Ericson OK Djerf 11:04
34 951206   Johan Sköld Linköpings OK 11:06
35 431041   Magnus Brander Västvärmlands OK 11:08
36 341996   Daniel Forslund Säffle OK 11:10
37 951012   Jesper Kullin OK Tyr 11:12


H12    2100 meter    17 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
26 330538   Martin Nordvi Grue IL, NOR 10:57
27 434003   Fredrik Wunder Degerfors OK 10:59
11 434006   Johan Nilsson Degerfors OK 11:01
12 970209   Jesper Lindh OK Älgen 11:03
13 980227   Andreas Uller Kils OK 11:05
14 980419   Elias Landfors Lustens OK 11:07
15 747271   Oskar Eriksson OK Älgen 11:09
16 980903   Måns Olm Kils OK 11:11
17 979706   Filip Jacobsson Degerfors OK 11:13
18 431042   Lars Brander Västvärmlands OK 11:15
19 434001   Robin Svennberg Degerfors OK 11:17
20 981210   Viktor Skoog Kils OK 11:19
21 970817   Johan Gustafsson OK Tyr 11:21
22 970423   Elis Nordström Kils OK 11:23
23 244887   David Risberg Skattkärrs IF 11:25
24 228785   Tom Campbell Lustens OK 11:27
25 970612   Pontus Kullin OK Tyr 11:29


H10    2100 meter    8 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
7 344339   Mattias Edgren Lustens OK 10:55
8 258542   Olof Skoglund Kils OK 10:58
1 874122   Lukas Olm Kils OK 11:01
2 231255   Hannes Bergenfur OK Älgen 11:04
3 228775   Eric Campbell Lustens OK 11:07
4 227835   Lukas Katvala OK Älgen 11:10
5 417538   Jonathan Uller Kils OK 11:13
6 747272   Erik Eriksson OK Älgen 11:16


D70    1600 meter    2 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  46881   Britta Östlund Älvdalens IF OK 11:19
  37261   Ulla-Britt Lundberg Lustens OK 11:22


D65    1900 meter    4 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  1009869   Liv Sand Mellem Grue IL, NOR 10:54
  205052   Wiwi-Anne Nilsson Nyköpings OK 10:57
  431237   Laila Olsson Åmotfors OK 11:37
  44433   Mariann Nilsson Lustens OK 11:40


D60    1900 meter    6 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  44022   Ingrid Andersson Västvärmlands OK 11:20
  26308   Birgit Ljung OK Gipen 11:23
  260611   Karin Creutzer OK Tyr 11:26
  15039   Eva Höije OK Ravinen 11:29
  259424   Birgitta Klockare OK Tyr 11:32
  403055   Marith Brekke Hamar OK, NOR 11:35


D55    2200 meter    8 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  208897   Eva Trangius OK Tyr 11:28
  42772   Britt Fredriksson Filipstadsbygdens OK 11:30
  21069   Kristin Johansson OK Dacke 11:32
  262886   Britt Sjögren Kristinehamns OK 11:34
  36010   Lena Granefelt OK Tyr 11:36
  28937   Gunnel Gillenäs Kristinehamns OK 11:38
  260606   Monika Djurberg OK Tyr 11:40
  46903   Karin Jansson OK Fryksdalen 11:42


D50    2400 meter    4 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  402858   Elisabeth Annersand OK Tyr 11:33
  44024   Mary Falkevik Olsson Västvärmlands OK 11:35
  36471   Elisabeth Öström OK Tyr 11:37
  260660   Karin Mood OK Tyr 11:39


D45    2500 meter    12 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36882   Annika Leandersson OK Tyr 11:01
  253639   Mette Solbergseter Austmarka IL, NOR 11:03
  260642   Ingrid Kensby OK Tyr 11:05
  47461   Maria Ericson Åmåls OK 11:07
  260622   Tone Hollowell OK Tyr 11:09
  402859   Lotta Ransjö OK Tyr 11:11
  260629   Catarina Högkvist OK Tyr 11:13
  260678   Anna Weckner Westlund OK Tyr 11:15
  640625   Lottie Lindh OK Älgen 11:17
  402849   Monika Wikström OK Tyr 11:19
  42775   Anna-Lena Sarfve Filipstadsbygdens OK 11:21
  260626   Ann-Sofie Hultsved OK Tyr 11:23


D40    2700 meter    15 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  421502   Grethe Överby Eidskog O-lag, NOR 10:59
  47285   Anna Eriksson OK Älgen 11:01
  302762   Helen Skoog Kils OK 11:04
  262855   Eva Martinsson OK Tyr 11:07
  341224   Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK 11:10
  353558   Maria Magnusson Lustens OK 11:13
  207517   Marie Alfredsson OK Tyr 11:16
  262536   Lisa Nord-Ågren Säffle OK 11:19
  262842   Charlotte Johansson Skattkärrs IF 11:22
  407205   Ylva Olm Kils OK 11:25
  262924   Karina Östlund IFK Moras OK 11:28
  429790   Karin Nyman OK Tyr 11:31
  660628   Suzy Larsson OK Skogshjortarna 11:34
  405502   Tina Helgman OK Tyr 11:37
  239722   Britt-Marie Lundqvist Kils OK 11:40


D35    2900 meter    5 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  429789   Anna Gustafsson OK Tyr 10:57
  227210   Anna Jansson OK Djerf 11:28
  306182   Eva-Lill Bergenfur OK Älgen 11:31
  231234   Marie Lindblad OK Djerf 11:34
  711022   Anna Nordström OK Tyr 11:37


D21    3400 meter    21 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  515011   Zuzana Macuchova Domnarvets GOIF 10:47
  901146   Hanna Johansson Skattkärrs IF 10:49
  870906   Maria Brodin OK Tyr 10:51
  821110   Forrest Jane OK Tyr 10:53
  260638   Malin Jonsson OK Tyr 10:55
  730914   Linda Take OK Djerf 10:57
  17440   Charlotte Holm OK Djerf 10:59
  910622   My Westlund OK Tyr 11:11
  37820   Ann Hyvönen Skattkärrs IF 11:13
  259331   Ellinor Klockare OK Tyr 11:15
  42641   Erika Eriksson Skattkärrs IF 11:17
  44577   Anna Jonhed KFUM Örebro OK 11:19
  260635   Anna Isaksson Forsgren OK Tyr 11:21
  43993   Maria Eriksson Västvärmlands OK 11:23
  14858   Stina Granefelt OK Tyr 11:25
  780211   Lina Rööhs Skattkärrs IF 11:27
  260670   Helena Svensson OK Tyr 11:29
  340697   Anna Brodin OK Djerf 11:31
  831998   Sofia Levin OK Tyr 11:33
  701212   Sofia Holmgård Kils OK 11:35
  402848   Eva Albinsson OK Tyr 11:37


D16    2500 meter    7 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
91 930426   Jessica Levin OK Tyr 11:25
92 930393   Anna Lundqvist Kils OK 11:27
93 940810   Malin Leandersson OK Tyr 11:29
94 256634   Amanda Soppi OK Kroppefjäll 11:31
95 930918   Sandra Boman Lustens OK 11:33
96 940121   Lydia Martinsson OK Tyr 11:35
97 940430   Amanda Jacobsson Degerfors OK 11:37


D14    2300 meter    12 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
70 258545   Anna Skoglund Kils OK 10:58
71 951919   Sanna Skoog Kils OK 11:14
72 355881   Elin Lindberg OK Djerf 11:16
73 353557   Josefin Magnusson Lustens OK 11:18
74 245150   Emma Johansson Kristinehamns OK 11:20
75 960000   Sanna Stenholm Kils OK 11:22
76 951015   Linnea Landfors Lustens OK 11:24
77 216420   Kristina Carlqvist OK Djerf 11:26
78 245163   Amanda Johansson Kristinehamns OK 11:28
79 960720   Klara Holmgård Kils OK 11:30
80 960325   Malin Helgman OK Tyr 11:32
81 961013   Cecilia Boman Lustens OK 11:34


D12    2100 meter    11 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
59 342470   Kajsa Schöien-Fritiofsson OK Tyr 10:54
60 429785   Sandra Hane OK Tyr 10:56
61 260605   Tilda Andersson OK Tyr 11:31
62 244854   Kajsa Johansson Skattkärrs IF 11:33
63 405460   Lovisa Martinsson OK Tyr 11:35
64 347088   Erica Ahlqvist OK Tyr 11:37
65 429878   Rebekka Bottilsrud Austmarka IL, NOR 11:39
66 207552   Märta Ransjö-Zander OK Tyr 11:41
67 343190   Elin Ransjö-Zander OK Tyr 11:43
68 253892   Sara Gunnarsson OK Älgen 11:45
69 207586   Malin Nyman OK Tyr 11:47


D10    2100 meter    6 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
55 866399   Ella Nordström Kils OK 10:53
56 418039   Amanda Mellerdahl Kils OK 10:56
51 242559   Maja Welander OK Djerf 11:19
52 990504   Elsa Holmgård Kils OK 11:22
53 990111   Linda Gustafsson OK Tyr 11:25
54 28924   Stina Lindberg OK Djerf 11:28


U3    2100 meter    1 anmäld    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  429872   Thea Berg Moe Austmarka IL, NOR 11:31


U2    2100 meter    2 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  47286   Elias Bergenfur OK Älgen 11:17
  343189   Amanda Jansson OK Djerf 11:20


U1    2100 meter    2 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  253821   Johanna Katvala OK Älgen 11:20
  260735   Simon Camitz Lustens OK 11:23


INSK    2100 meter    6 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  253877   Alexander Jansson OK Djerf 11:02
  341937   Klara Johansson Västvärmlands OK 11:05
  427903   Axel Eriksson Skattkärrs IF 11:08
  260728   Daniel Camitz Lustens OK 11:11
  246036   Tatjana Bottilsrud Austmarka IL, NOR 11:14
  427904   Stina Eriksson Skattkärrs IF 11:17


Ö2    2700 meter    2 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  229229   Björn Björkroth OK Djerf 11:08
  260715   Åsa Camitz Lustens OK 11:12


Ö7    3700 meter    2 anmälda    Start    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  429873   Egil Solbergseter Austmarka IL, NOR 11:21
  19459   Anna-Märta Johansson Västvärmlands OK 11:24


Skapad 2009-08-19 22:51:48 med OLA version 4.0.0