Jösseorienteringen 2009, Klassresultatlista

2009-08-22


D21 3400 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sofia HolmgårdKils OK33:350:00
2My WestlundOK Tyr34:170:42
3Helena SvenssonOK Tyr35:061:31
4Zuzana MacuchovaDomnarvets GOIF36:252:50
5Charlotte HolmOK Djerf36:493:14
6Stina GranefeltOK Tyr37:113:36
7Lina RööhsSkattkärrs IF37:123:37
8Eva AlbinssonOK Tyr39:235:48
9Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr41:197:44
10Maria BrodinOK Tyr43:119:36
11Anna JonhedKFUM Örebro OK46:0212:27
12Maria ErikssonVästvärmlands OK46:0312:28
13Hanna JohanssonSkattkärrs IF46:0812:33
14Anna BrodinOK Djerf46:1712:42
15Sofia LevinOK Tyr51:4618:11
16Ann HyvönenSkattkärrs IF52:4119:06
17Erika ErikssonSkattkärrs IF52:5719:22
18Ellinor KlockareOK Tyr54:2720:52
19Forrest JaneOK Tyr73:4740:12
Linda TakeOK DjerfEj start
Malin JonssonOK TyrEj start

H21 4300 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jan OlmKils OK34:220:00
2Björn BeckiusOK Tyr36:382:16
3Anders LindbergOK Tyr37:323:10
4Jesper ÖströmOK Tyr37:353:13
5Johan WikströmOK Tyr39:084:46
6Oskar SibeckOK Tyr39:285:06
7Karl LevinOK Tyr40:045:42
8Johan LevinSävedalens AIK40:236:01
9Daniel BrohedeOK Älgen41:497:27
10Alexander MobergOK Tyr42:187:56
11Per JanssonOK Djerf44:109:48
12Rickard EricssonOK Tyr44:3210:10
13Martin FogelbergVästvärmlands OK45:5711:35
14Erik RåbergOK Tyr49:1114:49
15Johannes NorqvistVästvärmlands OK52:2518:03
16Tobias BeckiusOK Tyr61:0026:38
17Björn EngströmLustens OK71:4837:26
Patrik NorlinOK TyrEj start

D10 2100 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linda GustafssonOK Tyr20:520:00
2Elsa HolmgårdKils OK21:380:46
3Stina LindbergOK Djerf22:532:01
4Miranda SkistadOK Tyr27:126:20
5Amanda MellerdahlKils OK30:179:25
6Ella NordströmKils OK33:2412:32
Maja WelanderOK DjerfEj start

H10 2100 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Olof SkoglundKils OK19:210:00
2Jonathan UllerKils OK19:400:19
3Hannes BergenfurOK Älgen21:522:31
4Lukas OlmKils OK22:032:42
5Erik ErikssonOK Älgen24:064:45
6Eric CampbellLustens OK25:546:33
7Julius BergOK Fryksdalen27:157:54
8Mattias EdgrenLustens OK28:108:49
9Lukas KatvalaOK Älgen28:429:21
10Petter GunnarssonOK Älgen32:0412:43

D12 2100 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malin NymanOK Tyr24:500:00
2Lovisa MartinssonOK Tyr24:530:03
3Elin Ransjö-ZanderOK Tyr28:483:58
4Märta Ransjö-ZanderOK Tyr30:465:56
5Rebekka BottilsrudAustmarka IL32:477:57
6Sara GunnarssonOK Älgen46:0321:13
7Sandra HaneOK Tyr51:4726:57
8Kajsa Schöien-FritiofssonOK Tyr53:4528:55
Tilda AnderssonOK TyrEj godk.
Kajsa JohanssonSkattkärrs IFEj start
Erica AhlqvistOK TyrEj start

H12 2100 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tom CampbellLustens OK20:070:00
2David RisbergSkattkärrs IF22:041:57
3Johan GustafssonOK Tyr23:133:06
4Andreas UllerKils OK23:473:40
5Elis NordströmKils OK24:234:16
6Viktor SkoogKils OK25:034:56
7Filip JacobssonDegerfors OK25:365:29
8Pontus KullinOK Tyr28:088:01
9Robin SvennbergDegerfors OK28:558:48
10Martin NordviGrue IL30:2610:19
11Johan NilssonDegerfors OK32:0511:58
12Fredrik WunderDegerfors OK33:5813:51
13Jesper LindhOK Älgen35:3215:25
14Elias LandforsLustens OK37:0416:57
15Oskar ErikssonOK Älgen40:2220:15
Lars BranderVästvärmlands OKEj start
Måns OlmKils OKEj start

D14 2300 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sanna SkoogKils OK25:320:00
2Linnea LandforsLustens OK29:003:28
3Elin LindbergOK Djerf29:564:24
4Kristina CarlqvistOK Djerf34:048:32
5Klara HolmgårdKils OK38:1212:40
6Sanna StenholmKils OK38:1312:41
7Amanda JohanssonKristinehamns OK42:0216:30
8Emma JohanssonKristinehamns OK42:4917:17
9Josefin MagnussonLustens OK44:4619:14
10Cecilia BomanLustens OK45:3420:02
11Anna SkoglundKils OK47:1521:43
Malin HelgmanOK TyrEj start

H14 2300 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jesper KullinOK Tyr24:450:00
2Martin EricsonOK Djerf26:031:18
3Johan SköldLinköpings OK28:433:58
4Daniel ForslundSäffle OK29:224:37
5Fredrik TegströmLinköpings OK30:005:15
6Ådne IsaksätreGrue IL33:168:31
7Magnus BranderVästvärmlands OK38:4514:00
8Emil WikströmOK Tyr39:2614:41
9Markus EdgrenLustens OK49:4625:01

D16 2500 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malin LeanderssonOK Tyr32:020:00
2Amanda JacobssonDegerfors OK33:371:35
3Jessica LevinOK Tyr34:192:17
4Sandra BomanLustens OK34:382:36
5Lydia MartinssonOK Tyr35:113:09
6Anna LundqvistKils OK40:488:46
7Amanda SoppiOK Kroppefjäll45:1713:15

H16 2800 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Pontus ÖströmOK Tyr28:040:00
2Erik SköldLinköpings OK30:072:03
3Tobias KatvalaOK Älgen34:116:07
4Thomas BjörkrothOK Djerf45:0717:03
5Arvid JohnsonDegerfors OK71:3143:27

D35 2900 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna NordströmOK Tyr34:050:00
2Marie LindbladOK Djerf41:077:02
3Anna GustafssonOK Tyr41:207:15
4Anna JanssonOK Djerf56:5322:48
Eva-Lill BergenfurOK ÄlgenEj godk.

H35 3700 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tommy JohanssonVästvärmlands OK33:190:00
2Henrik LindbladOK Djerf35:212:02
3Mikael TallbergOK Älgen41:167:57
4Mats WesterbergOK Tyr41:518:32
5Matias JonssonSkattkärrs IF46:1412:55
6Peter RisbergSkattkärrs IF47:2714:08
7Ulf MellerdahlKils OK51:1317:54
8Mattias ModinSK Örnen61:2428:05
Magnus KällmingOK TyrEj start
Håkan AhlqvistOK TyrEj start

D40 2700 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Grethe ÖverbyEidskog O-lag31:410:00
2Lisa Nord-ÅgrenSäffle OK33:371:56
3Helen SkoogKils OK34:252:44
4Ylva OlmKils OK34:272:46
5Marie AlfredssonOK Tyr34:292:48
6Eva MartinssonOK Tyr37:105:29
7Suzy LarssonOK Skogshjortarna37:436:02
8Karina ÖstlundIFK Moras OK39:107:29
9Tina HelgmanOK Tyr40:429:01
10Karin NymanOK Tyr41:149:33
11Anna-Lena JacobssonDegerfors OK46:4014:59
12Anna ErikssonOK Älgen47:2715:46
13Maria MagnussonLustens OK54:4823:07
Charlotte JohanssonSkattkärrs IFEj start
Britt-Marie LundqvistKils OKEj start

H40 3400 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mikael ErikssonOK Tyr34:370:00
2Niklas EngwallVästvärmlands OK36:231:46
3Per A BengtssonOK Tyr36:241:47
4Pelle LandforsLustens OK42:227:45
5Stefan ErikssonOK Älgen46:2111:44
6Anders CamitzLustens OK47:0712:30
Lars JacobssonDegerfors OKEj godk.

D45 2500 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Catarina HögkvistOK Tyr31:280:00
2Lotta RansjöOK Tyr33:452:17
3Anna Weckner WestlundOK Tyr34:443:16
4Tone HollowellOK Tyr35:354:07
5Lottie LindhOK Älgen36:325:04
6Monika WikströmOK Tyr38:397:11
7Ingrid KensbyOK Tyr40:128:44
8Maria EricsonÅmåls OK40:369:08
9Mette SolbergseterAustmarka IL40:389:10
10Ann-Sofie HultsvedOK Tyr45:0713:39
11Anna-Lena SarfveFilipstadsbygdens OK45:5014:22
Annika LeanderssonOK TyrEj start

H45 3200 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mikael KullinOK Tyr31:000:00
2Thomas ÖstlundIFK Moras OK34:053:05
3Stein Arne NegårdVang OL35:014:01
4Per HögkvistOK Tyr38:287:28
5Kjell EinarssonOK Skogshjortarna39:218:21
6Bertil JohanssonKristinehamns OK40:019:01
7Torbjörn MagnussonLustens OK44:4413:44
8Jörgen SköldLinköpings OK45:3114:31
9Leif SkymbergIK Vikings OK45:5514:55
10Jan BranderVästvärmlands OK46:3315:33
11Mats KensbyOK Tyr47:2316:23
12Lars AnderssonOK Tyr49:1718:17
13Kjell JohanssonSkattkärrs IF65:4634:46
Mikael BomanLustens OKEj godk.
Conny GunnarssonOK ÄlgenEj start

D50 2400 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karin MoodOK Tyr37:180:00
2Mary Falkevik OlssonVästvärmlands OK40:343:16
Elisabeth ÖströmOK TyrEj start
Elisabeth AnnersandOK TyrEj start

H50 2900 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sixten WestlundOK Tyr28:460:00
2Rolf WikströmOK Tyr29:471:01
3Lars P. NordströmKils OK29:581:12
4Kurt NilssonVästvärmlands OK32:504:04
5Christer EricsonÅmåls OK32:564:10
6Lars-Olov EricsonOK Djerf33:454:59
7Kjell Magne NordviGrue IL37:358:49
8Jan GustafssonOK Tyr40:3011:44
9Lennart MobergOK Tyr40:3511:49
10Anders AlamaaIK Vikings OK42:0213:16
11Björn BergslökkenGrue IL45:5817:12
12Per NyströmOK Tyr56:2527:39

D55 2200 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena GranefeltOK Tyr27:080:00
2Britt FredrikssonFilipstadsbygdens OK32:365:28
3Monika DjurbergOK Tyr33:015:53
4Karin JanssonOK Fryksdalen33:236:15
5Kristin JohanssonOK Dacke35:077:59
6Britt SjögrenKristinehamns OK35:248:16
7Eva TrangiusOK Tyr42:2715:19
8Gunnel GillenäsKristinehamns OK50:2923:21

H55 2800 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Roar LövtjernetBrandval/Kongsvinger OK28:410:00
2Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen29:551:14
3Bent GalborgenSkaukameratene O-lag30:472:06
4Lars OlssonVästvärmlands OK31:593:18
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK33:184:37

D60 1900 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marith BrekkeHamar OK32:370:00
2Karin CreutzerOK Tyr33:391:02
3Eva HöijeOK Ravinen43:0710:30
4Ingrid AnderssonVästvärmlands OK44:1811:41
5Birgitta KlockareOK Tyr45:4213:05
Birgit LjungOK GipenEj godk.

H60 2400 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jan FogelbergVästvärmlands OK24:020:00
2Lars GranefeltOK Tyr24:420:40
3Roger DanielssonLinköpings OK26:011:59
4Per IvermarkSäffle OK31:167:14
5Åke GustavssonOK Älgen31:277:25
6Rudi OlvenmyrOK Tyr36:1712:15
7Christer GillenäsKristinehamns OK36:3112:29
8Rune KlockareOK Tyr37:1113:09
9Tommy OlssonOK Dacke39:1615:14
10Jan HyllandOK Grane40:1216:10
11Kjell-åke RyenFilipstadsbygdens OK43:5219:50
12Erik LidbergOK Tyr59:4935:47
13Åke DahlVästvärmlands OK82:0458:02

D65 1900 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Liv Sand MellemGrue IL34:310:00
2Mariann NilssonLustens OK37:302:59
3Wiwi-Anne NilssonNyköpings OK38:113:40
4Laila OlssonÅmotfors OK43:379:06

H65 2200 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lennart HöijeOK Ravinen24:250:00
2Lennart MattssonLustens OK29:315:06
3Hans PerssonOK Älgen30:225:57
4Yngve JohanssonKristinehamns OK30:235:58
5Roland ÖmanKristinehamns OK31:457:20
6Christer HoltVästvärmlands OK32:137:48
7Bertil ErikssonOK Tyr33:389:13
8Mårten SvenssonStångenäs AIS34:3110:06
9Kurt NilssonNyköpings OK34:4510:20
10Reidar BjörnstadGrue IL35:0010:35
11Ulf WaldenfjordLinköpings OK35:3511:10
12Harald BrekkeHamar OK40:0415:39
13Rolf AnderssonVästvärmlands OK41:1216:47
Mats Ingemar JonssonOK GraneEj godk.
Gustaf WennbergÅmåls OKEj start

D70 1600 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Britta ÖstlundÄlvdalens IF OK40:550:00
2Ulla-Britt LundbergLustens OK41:360:41

H70 1900 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Bo GunnarssonOK Fryksdalen22:590:00
2Ingemar HolmbergIF Hagen27:064:07
3Nils GrannKristinehamns OK29:026:03
4Villy MagnussonKils OK32:199:20
5Kjell GreenKils OK35:0312:04
6Rolf LarssonDegerfors OK35:3012:31
7Rune OlssonÅmotfors OK43:5921:00
8Rune GårdhOK Älgen52:0129:02

H75 1600 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mellvin NilssonLustens OK25:580:00
2Bertil LundbergLustens OK29:183:20
3John LarssonVästvärmlands OK37:0011:02
4Lars MagnussonKristinehamns OK37:4811:50
Arne SpetsIFK BrattforsEj godk.
Nils JanssonSkattkärrs IFEj start

H80 1600 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sven-Erik GustafssonSäffle OK26:100:00
2Nils-Erik ÖstlundÄlvdalens IF OK36:2510:15
3Berner IvarssonFilipstadsbygdens OK36:5010:40
4Roland LundqvistKils OK39:3513:25

INSK 2100 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Alexander JanssonOK DjerfGodkänd
Andreas RaskSkattkärrs IFGodkänd
Anton UllerKils OKGodkänd
Axel ErikssonSkattkärrs IFGodkänd
Daniel CamitzLustens OKGodkänd
Elsa AlbinssonOK TyrGodkänd
Klara JohanssonVästvärmlands OKGodkänd
Lovisa LundmarkVästvärmlands OKGodkänd
Malte LandforsLustens OKGodkänd
Mirella SkistadOK TyrGodkänd
Mirja BacklundVästvärmlands OKGodkänd
Nora HolmgårdKils OKGodkänd
Simon AlbinssonOK TyrGodkänd
Tatjana BottilsrudAustmarka ILGodkänd
Tobias JohanssonIFK BrattforsGodkänd
Stina ErikssonSkattkärrs IFEj start

U1 2100 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johanna SvenssonIFK Brattfors26:560:00
2Erika GustafssonIFK Brattfors26:580:02
3Simon CamitzLustens OK28:511:55
4Linn ErikssonVästvärmlands OK29:142:18
5Erica OlssonOK Djerf34:087:12
6Johanna KatvalaOK Älgen34:307:34
7Elin LindbladOK Djerf37:1010:14

U2 2100 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elias BergenfurOK Älgen22:060:00
2Oskar NymanOK Tyr23:321:26
3Amanda JanssonOK Djerf26:364:30
4Malin JohanssonIFK Brattfors26:444:38
5Erik GillbergVästvärmlands OK28:526:46
6Marcus NilssonVästvärmlands OK29:036:57
7Samuel JonssonKristinehamns OK37:0815:02

U3 2100 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elis BergOK Fryksdalen42:490:00
2Thea Berg MoeAustmarka IL51:278:38
3Elsa DanielssonOK Älgen61:5319:04

U4 2300 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mattias JohanssonIFK Brattfors55:210:00

Ö1 2100 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria JonssonOK Älgen29:200:00
2Majbritt MonsénLustens OK44:1514:55

Ö2 2700 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jenny HögkvistOK Tyr29:420:00
2Åsa CamitzLustens OK42:5413:12
3Elin WallmanKils OK43:4814:06
4Karin WallenÅmotfors OK58:3728:55
5Katrin NordbladFilipstadsbygdens OK59:2329:41
6Eva NordbladFilipstadsbygdens OK59:2629:44
7Björn NilssonOK Fryksdalen64:1634:34
8Sandra BjörkmanOK Tyr65:1735:35
9Björn BjörkrothOK Djerf70:1540:33
10Gunilla LundqvistKils OK98:1768:35

Ö4 2300 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Fredrik NordströmOK Älgen23:300:00
2Erik HögkvistOK Tyr28:595:29
3Vesa VilppulaIFK Brattfors30:046:34
4Greg CampbellLustens OK31:247:54
5Jesper NorqvistVästvärmlands OK32:068:36
6Sven-Erik BrodinOK Djerf33:3710:07
7Egil SolbergseterAustmarka IL35:0711:37
8Ole Johnny IsaksätreGrue IL35:4012:10
9Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK37:1813:48
10Kristiane BottelsrudAustmarka IL38:2214:52
11Leif OlssonVästvärmlands OK39:5616:26
12Oddvar GravingenGrue IL40:3617:06
13Martin SkytterenGrue IL41:0517:35
14Anna UllerKils OK43:4620:16
15Leif SahlenOK Tyr44:1920:49
16Joachim SkistadOK Tyr44:2720:57
17Erik DanielssonVästvärmlands OK44:4321:13
18Kristina LandforsLustens OK48:0524:35
19Lotta NilssonVästvärmlands OK57:0833:38
20Marit AxelssonVästvärmlands OK57:1233:42
21Marianne GerbornVästvärmlands OK58:0734:37
22Per-Erik ErikssonIFK Brattfors59:0335:33
23Inger BerglundKils OK59:3236:02

Ö7 3700 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders LevinKils OK38:570:00
2Robert BergOK Fryksdalen39:450:48
3Trond FurubergGrue IL47:418:44
4Thomas ForslundSäffle OK50:3811:41
5Ulf SkoglundKils OK55:3116:34
6Mikael SoppiOK Kroppefjäll55:4916:52
7Sören SvenssonIFK Brattfors56:1417:17
8Jenny NilssonÅmotfors OK58:3919:42
9Kenneth BerglundKils OK65:4726:50
10Charlotte SkoglundKils OK68:0829:11
11Anders OlssonOK Tyr70:0431:07
12Lena JanssonIK Vikings OK92:0753:10
12Per-Martin SvärdIK Vikings OK92:0753:10
14Astrid LundmarkLinköpings OK103:0364:06
Rolf AnderssonVästvärmlands OKEj godk.


Skapad 2009-08-23 16:58:46 med OLA version 4.1.3